o nas

Cukiernia Heka jest firmą o tradycjach rodzinnych, działającą na świętokrzyskim rynku. W 1994r. powstała z inicjatywy mistrza cukiernictwa Eugeniusza Sieronia, który w zawodzie pracował już od 1959 r., najpierw jako uczeń cukiernik, później jako kierownik dużej cukierni w Starachowicach.

            Od chwili powstania pierwszego wypieku stawialiśmy na unikalne, wypracowane przez nas receptury. Od 2001 roku właścicielem zakładu jest mistrz cukiernictwa Andrzej Sieroń wraz z żoną Edytą. Firma zmieniła swoją siedzibę i to właśnie wtedy przy zakładzie produkcyjnym powstała cukiernia z kawiarnią. W 2003 roku rozpoczęliśmy produkcję lodów opartych na tradycyjnych recepturach.

            Ważnym aspektem naszej działalności jest zapewnianie praktyk zawodowych dla młodzieży. Tradycją stało się, że organizujemy corocznie finał Wojewódzkiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik. Uczestnikami są młodzi ludzie z terenu całego województwa. Od kilku lat czołowe pozycje zajmują nasi wychowankowie. Laureaci Turnieju biorą udział w ogólnopolskich finałach.

 

Powrót